Kako očistiti domača jajca???

zima  

član od: 16.1.2004

sporočila: 574

tema odprta - 8. apr 2004 17:32 | ogledi: 7.827 | odgovori: 5

Že spet imam težavo. Zaradi časovne stiske sem se odločila, da pirhe naredim danes. Imam kak teden stara res domača jajca-tista iz gnezda, kokoši pa hranjene le z naravno hrano. Vse bi bilo v redu, če ne bi bila tako zelo umazana. Ima kdo izkušnje s pranjem oz. s čim naj jih operem, da bodo primerna za nadaljnje barvanje?

Če je zdajle kdo na KULS-u, ki kaj ve o tem, ga lepo prosim za odgovor-ČIMPREJ!

Vsem želim eno veliko košaro velikonočnih dobrot!

ZIMA

ribaracarak  

član od: 3.4.2003

sporočila: 4311

8. apr 2004 18:32

NE VIDIM V ČEM JE PROBLEM, JAJCA ENOSTAVNO OPEREŠ Z VODO IN ŽE SO PRIMERNA ZA NADALJNJO OBDELAVO.

zima  

član od: 16.1.2004

sporočila: 574

8. apr 2004 18:44

Je problem, je. Jajca so zelo svetla, na njih pa, ko sem jih oprala s krtačko, še zmeraj zelene in rjave sledi. Zdajle bom poizkusila v vodo dat pecilni prašek, pa bom videla, kaj bo. Če pomaga pri perilu ... Lep pozdrav, ZIMA

zima  

član od: 16.1.2004

sporočila: 574

8. apr 2004 22:17

Težavo sem rešila tako kot sem rekla-v vodo sem dala pecilni prašek, položila vanjo jajca (za navadno uporabo so bila dovolj čista tudi, ko sem jih umila samo z vodo). Če bo imel še kdo podobno težavo naj povem, da so jajca po tem postopku taka, kot jih kupimo v trgovini -brezhibno čista! Mislim, da je to pri barvanju zelo pomembno. Še enkrat - lepe velikonočne praznike ZIMA

anja  

član od: 2.9.2001

sporočila: 1431

8. apr 2004 22:22

Oh zima škoda da sem šele sedaj prebrala tole vašo rešitev. Tudi jaz sem danes barvala jajca(sem imela eno testiranje enih tujih barv in barvanja z enimi listki,...zakomplicirano) in sem rabila lepa svetla jajca, ker so barve čisto nežne, sem se trudila s čiščenjem jajc, no ja pa se vseeno še kje pozna. Bo pa za drugo leto! ANJA

Reca  

član od: 1.3.2004

sporočila: 3814

8. apr 2004 23:47

Mogoče bi probala s sodo bikarbono. lp Vesna Milek Recko

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti